
Ecolab Lerma, Mexico, Fabriek
Gecertificeerd als leider op het vlak van watermilieubeheer
Alliance for Water Stewardship (AWS)-normcasestudy
Gepubliceerd op november 2021 | Bijgewerkt in maart 2025
Inzichten
Als wereldleider op het gebied van wateroplossingen en -diensten blijft Ecolab zich inzetten voor een toekomst met meer waterzekerheid door slim waterbeheer, -behoud en -milieubeheer. We streven ernaar om tegen 2030 een netto positieve waterimpact te bereiken door:
- Verminderen, recyclen en aanvullen van water op operationele locaties. We streven ernaar om de waterimpact van ons bedrijf met 40% per productie-eenheid te verminderen ten opzichte van basisjaar 2018.
- Het beschermen van lokale stroomgebieden door te werken aan het herstel van meer dan 50% van ons absolute wateronttrekkingsvolume op plaatsen met een hoog risico.
- Resultaten behalen via de Alliance for Water Stewardship (AWS)-norm door AWS-certificering te behalen voor productielocaties van Ecolab in stroomgebieden met een hoog risico.
De productiefaciliteit van Ecolab in Lerma, Mexico, in de buurt van Mexico-Stad, Mexico, levert een belangrijke bijdrage aan deze doelstellingen. De vestiging in Lerma is een meng- en reactiefabriek die voornamelijk oplossingen en producten voor waterbehandeling produceert. De Lerma-faciliteit haalt water uit de Valle de Toluca-aquifer, de Lerma-locatie maakt deel uit van het stroomgebied van de Rio Lerma 1. Een klein deel van het water van de fabriek wordt aangevuld met een regenwateropvangsysteem ter plaatse en terugwinning van afvalwater. Het afvalwater wordt behandeld door een externe waterzuiveringsinstallatie en uiteindelijk geloosd in de rivier de Lerma. Het afvalwater wordt verwerkt via het afvalwaterzuiveringsplan ter plaatse en vervolgens geloosd in de gemeentelijke riolering, die is aangesloten op een lokale waterzuiveringsinstallatie, Reciclagua, voor verdere behandeling. Water wordt dan geloosd in de Rio Lerma-rivier. Het waswater van procestanks wordt opgevangen in middelgrote bulkcontainers (IBC's) en hergebruikt. Restwater wordt naar een greppel op locatie geleid en verwerkt via de waterzuiveringsinstallatie ter plaatse.
De Lerma-fabriek werd aangemerkt als voorrangslocatie voor het behalen van AWS-certificering, het verbeteren van de slimme waterbeheeraanpak van de locatie en het implementeren van innovatieve technologieën om de waterdoelstellingen van de onderneming te bevorderen.
Maatregelen
Om bij te dragen aan de bedrijfswaterdoelstellingen van Ecolab, streeft het lokale team ernaar om het jaarlijkse waterverbruik per ton product met 40% te verminderen van 2018 naar 2030.
De volgende projecten dragen bij aan het verbeteren van de waterbalans van de faciliteit en zijn geïmplementeerd om het totale waterverbruik te verminderen:
- Uitbreiding van het regenwateropvangsysteem ter plaatse voor gebruik in het brandblussysteem en vergroting van de operationele capaciteit
- Installatie van badkamerarmaturen met hoog rendement
- Installatie van een condensaatterugwinningssysteem
- Optimalisering van de uitwasprocessen van de procesapparatuur
- Verbetering van de efficiëntie van het systeem met gedeïoniseerd water
- Verbeterde automatisering van het boilersysteem
- Upgrades van koeltorens
- Installatie en optimalisatie van een afvalwaterterugwinningssysteem op locatie
Resultaten
De verbeteringen die op de Lerma-locatie zijn doorgevoerd, blijken een nuttige stap voorwaarts te zijn in de verbetering van de activiteiten en in het bevorderen van de duurzaamheidsdoelstellingen van Ecolab.

Om de algehele gezondheid van lokale stroomgebieden te verbeteren en als onderdeel van Ecolab's toewerken naar een positieve impact in 2030, hebben we prioriteit gegeven aan AWS-certificering in hoog-risicostroomgebieden waarin we actief zijn.
Het traject van watermilieubeheer
Ecolab streeft naar duurzaam watergebruik in de eigen faciliteiten en samenwerking met andere bedrijven op lokaal niveau. In lijn met Ecolabs inzet voor een holistische benadering van waterbeheer in de productiefaciliteiten heeft het bedrijf de Core Certification for Alliance for Water Stewardship (AWS) versie 2.0 International Water Standard behaald op de locatie in Lerma, Mexico. De vestiging in Lerma is ook blijven voldoen aan de actuele AWS-vereisten om de kerncertificering te behouden.
Om gedeelde wateruitdagingen in het stroomgebied van het Rio Lerma-bekken vast te stellen, werd een uitgebreide risicobeoordeling uitgevoerd waarbij gebruik werd gemaakt van inzichten uit de Smart Water Navigator van Ecolab en de aquaductatlas van het World Resources Institute (WRI). De implementatie van projecten ter vermindering van waterverbruik krijgt prioriteit op basis van de waarschijnlijkheid van risico's en de impact op belanghebbenden op locatieniveau en in de gemeenschap.
De aanpak van het watermilieubeheer van Ecolab is gericht op het realiseren van een positieve impact binnen onze activiteiten en op de wateruitdagingen in de gemeenschappen waarin we actief zijn. Voor de locatie Lerma en lokale belanghebbenden zijn de grootste uitdagingen op het gebied van water onder meer: waterkwaliteit, waterschaarste en overstromingen.
Om deze uitdagingen effectief aan te pakken, streeft de sterke aanpak van watermilieubeheer van Ecolab steeds naar verbetering wat betreft duurzame waterbalans op locatie en waterkwaliteit. Onze holistische aanpak omvat een focus op belangrijke watergerelateerde gebieden (IWRA) en water, sanitatie en hygiëne (WASH) en onze voortdurende vooruitgang op al deze kritische gebieden hangt af van ons sterke waterbeheer.
Op grond van de met de Ecolab Smart Water Navigator gekwantificeerde voortgang die is geboekt ten opzichte van de vijf AWS-resultaten, wordt de Lerma-locatie beschouwd als Water-Smart op de Water Maturity Curve. De Water Maturity Curve illustreert de gekwantificeerde status van de waterstrategie en het beheerplan van een locatie. De plaats van een faciliteit op de curve wordt bepaald door een aantal criteria, waaronder bestuur en strategie, het stellen van doelen, waterbeheerpraktijken en watermilieubeheer. De criteria omvatten principes die consistent zijn met de vijf uitkomsten van het AWS-raamwerk, benadrukkend dat sterk waterbeheer zowel voortdurende verbetering als samenwerking binnen en buiten de fabrieksactiviteiten vereist.

Duurzame waterbalans
Netto positief water
Een duurzame waterbalans en een slimme aanpak van waterbeheer binnen onze eigen activiteiten zijn een essentiële component in het realiseren van een ondernemingsbrede netto positieve waterimpact. In lijn met de doelstellingen van de onderneming streeft het lokale team ernaar om het jaarlijkse waterverbruik per ton product van de locatie met 40% te verminderen, van 2018 naar 2030. Het team op de Lerma-locatie van Ecolab heeft de faciliteit beoordeeld op mogelijkheden om het waterverbruik in alle activiteiten te verminderen en zo de doelstellingen van Ecolab te behalen om 2030 positieve impact te creëren. De implementatie van projecten ter vermindering van waterverbruik krijgt prioriteit op basis van de waarschijnlijkheid van risico's en de impact op belanghebbenden op locatienieveau en in de gemeenschap.

Waterkwaliteit
Aanpak van waterkwaliteit
Om een goede waterkwaliteit te behouden, controleert het kwaliteitsteam van Lerma dagelijks de waterkwaliteit. Inkomend water wordt eerst getest op geleidbaarheid en pH. Het binnenkomende proceswater wordt vervolgens door een deïonisatiesysteem geleid. Het afvalwater wordt verwerkt en getest in de waterzuiveringsinstallatie op het terrein, waar een aantal belangrijke parameters worden getest. Afvalwater wordt getest door de externe zuiveringsinstallatie en maandelijks gerapporteerd met aanvullende jaarlijkse tests.
Voordat regenwater wordt afgevoerd en afvalwater wordt geloosd, moeten Ecolab-faciliteiten het afvalwater visueel inspecteren en testen om te bevestigen dat het voldoet aan de lokale milieueisen, vergunningslimieten of bedrijfsnormen. Als er geen lokale milieueisen of vergunningslimieten zijn, moeten de bedrijfsnormen voor de lozing van regenwater in een aangrenzende waterweg of van afvalwater in het gemeentelijk rioolstelsel worden nageleefd. Bij lekkages of watergerelateerde problemen beschikt de locatie over een robuust incidentenplan, met onder meer een analyse van de hoofdoorzaak van het oorspronkelijke incident, documentatie in een intern rapportageplatform en communicatie over risicobeperkingsstrategieën. Informatie over watergerelateerde naleving op locatie is op verzoek verkrijgbaar.

Waterbeheer
Aanpak waterbeheer
Op fabrieksniveau is de afdeling veiligheid, gezondheid en milieu (SHE) verantwoordelijk voor het testen van afvalwater, naleving, afvoerwater en legale afvalwaterlozingen. De SHE-manager is eindverantwoordelijk en de fabrieksmanager is aansprakelijk. Daarnaast is de SHE-manager verantwoordelijk voor de waterbewakingsvereisten conform het interne wereldwijde milieubeleid voor de toeleveringsketen van Ecolab en alle toepasselijke externe regelgeving.
De bedrijfsmilieuverantwoordelijke is beschikbaar voor advies over regelgevingsupdates en naleving van afvalwaterrichtlijnen. Informatie over naleving van de waterregelgeving op locatie is op aanvraag beschikbaar, waaronder de noodzakelijke corrigerende maatregelen die door de locatie zijn genomen om toekomstige problemen te voorkomen.
Het duurzaamheidsteam van het bedrijf wordt aangestuurd en geadviseerd door het Sustainability Executive Advisory Team (SEAT), dat bestaat uit de meest ervaren bedrijfs- en divisieleiders van het bedrijf. Bovendien zijn de standpunten van Ecolab op gebied van duurzaamheid, watermilieubeheer en veiligheid, gezondheid en milieu (SHE) openbaar en dienen deze als toezeggingen voor en leidraad in watergerelateerde kwesties en naleving. Het duurzaamheidsstandpunt van Ecolab formaliseert de wereldwijde inzet van Ecolab voor duurzaamheid binnen het bedrijf en de impact ervan op klanten. De positie wat betreft watermileubeheer van Ecolab versterkt Ecolabs wereldwijde toewijding aan verantwoord watermilieubeheer door vaststelling van kansen voor het bedrijf en diens klanten om waterbronnen op een manier te gebruiken die gunstig is voor het bedrijf, de gemeenschap en de natuur. Het SHE-standpunt van Ecolab schetst hoe het bedrijf bij alle wereldwijde activiteiten streeft naar uitmuntendheid in praktijken en prestaties die te maken hebben met veiligheid, gezondheid en milieu.

Belangrijke watergerelateerde gebieden

Water, sanitatie en hygiëne (WASH)
Collectieve actie
Naast de interne operationele verbeteringen worden in de Lerma-faciliteit van Ecolab ook externe activiteiten op het gebied van waterrentmeesterschap ontplooid. Gedeelde uitdagingen tussen de fabriek en de betrokken plaatselijke belanghebbenden zijn waterkwaliteit, waterschaarste en overstromingen.
Om deze gedeelde problemen aan te pakken, werkt Ecolab samen met andere watergebruikers in het stroomgebied en deelt het zijn AWS-certificeringservaringen met belanghebbenden in het plaatselijke stroomgebied. Medewerkers van de fabriek nemen deel aan tal van sociale projecten, waaronder:
In 2022 hielpen meer dan 90 vrijwilligers van de fabrieken in Cuautitlán en Lerma bij het bouwen van mobiele waterreservoirs voor gezinnen met een laag inkomen in de gemeenschap Piedra Grande in de Mexicaanse staat Huixquilucan. Door deze waterreservoirs kunnen ze water opslaan en filteren zodat het kan worden gebruikt als drinkwater, voor dieren of voor voedselproductie. Van hun vrijwilligerswerk zullen 20 gezinnen en meer dan 200 mensen profiteren.
Om bij te dragen aan de gezondheid van belangrijke watergerelateerde gebieden, werkten 100 vrijwilligers van de Ecolab-vestigingen in Lerma en Cuautitlán Izcalli, Mexico, in 2019 samen met natuurbescherming (TNC) en ProNatura om 2.000 bomen te planten in de gemeenschap van San Andres Totoltepec in Mexico-Stad.
Naast de lokale inspanningen voor watermilieubeheer versterkt het wereldwijde donatieprogramma van Ecolab, Solutions for Life, de missie van het bedrijf om zoet water te behouden en beschermen via samenwerking en aanvullende projecten met The Nature Conservancy en de Project WET Foundation.
Deze casestudie is gemaakt in overeenstemming met de AWS-indicatoren 5.1.1, 5.2.1, 5.3.1. 5.4.1, 5.4.2, 5.5.1, 5.5.2 en 5.5.3. Aanvullende informatie over het AWS-werk op de Lerma-fabriek is op aanvraag verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact met sustainability@ecolab.com opnemen.